Посилання на Економічну правду http://www.epravda.com.ua/publications/497ee1f14c7d6/
Те, як в Україні вирішуються кадрові питання, свідчить про повний розвал системи влади. Скандальний звіт Пинзеника, звільнення Стельмаха, спроби повернути до НБУ Тігіпка – все це не може не викликати питань.
«Домінує логіка передвиборної війни. Ніхто навіть не думає про подолання економічної кризи. Це всього лише привід для нескінченно набридлого з'ясування стосунків між Юлією Тимошенко та Президентом», - пишуть версіі.com.
За словами автора, БЮТ повною мірою скористався напрацюваннями Секретаріату Президента з видалення із влади «зайвих» чиновників. За прикладом далеко ходити не треба. На позачерговій сесії Верховної Ради прийнято рішення скасувати парламентську постанову від 16 грудня 2004 року про затвердження Володимира Стельмаха главою НБУ.
Друга частина плану - повернення «заднім числом» до Національного банку Сергія Тігіпка, на щастя, не спрацювала. Тігіпко не захотів стати заручником відверто рейдерської схеми, розробленої юристами з СП. Саме таким чином Президент свого часу звільнив Степана Гавриша та Олександра Задорожного з Вищої ради юстиції. Просто скасував свій указ про їх призначення, і все. Аналогічним способом усували Олександр Медведька з посади генерального прокурора, Сюзанна Станік з посади судді Конституційного суду.
Тимошенко конче було необхідно «трохи звільнити» Стельмаха, щоб переключити увагу суспільства з газової проблеми на негідний об'єкт. А також зробити Віктора Ющенка крайнім за стан фінансово-кредитної сфери країни. Було прийнято постанову Верховної Ради, згідно з яким «Президент несе персональну відповідальність за різке знецінення грошової одиниці, численні спекуляції на валютному і іпотечному ринках, невиконання комерційними банками зобов'язань перед вкладниками, численні зловживання в процесі рефінансування комерційних банків».
Президент же призначає Валерія Хорошковського першим заступником глави СБУ, навіть не чекаючи його звільнення з посади керівника Державної митної служби. Заміну Хорошковському знайшли за квотою БЮТ. Головним митником став Анатолій Макаренко.
«І тут дуже вчасно з'явився «вісник економічного апокаліпсису» Віктор Пинзеник», - пише автор статті. Точніше, не він, а нібито написана від його імені «секретна» доповідна записка на ім'я прем'єра.
У записці Пинзеник досить доступно змалював ситуацію з українською економікою. Якщо коротко і не вдаючись в подробиці, то повний ... кінець. Ось ще одне крісло в уряді явно звільняється. В якості наступника Пинзеника називають все того ж Тігіпка.
Одне можна сказати майже напевно: якщо Пинзеника дійсно звільнять, то у нього дві дороги - або в СБУ, або в Раду національної безпеки і оборони. Гарант нації дуже цінує кадри, які постраждали від діяльності Юлії Володимирівни.
Також тому з'явився варіант заміни міністра юстиції Миколи Оніщука на Романа Зварича. На торги також виставлено посади віце-прем'єра з гуманітарних питань (крісло поки займає легендарний Іван Васюник), міністрів економіки (Богдан Данилишин), фінансів (Віктор Пинзеник), надзвичайних ситуацій (Володимир Шандра), транспорту та зв'язку (Йосип Вінський), освіти ( Іван Вакарчук), охорони навколишнього природного середовища (Георгій Філіпчук), молоді та спорту (Юрій Павленко), охорони здоров'я (Василь Князевич).
«Насправді, головна мета Тимошенко - будь-якою ціною втриматися при владі і стартувати на президентські вибори з прем'єрської посади. Тому в хід ідуть будь-які засоби: рейдерство, тасування кадрової колоди і продовження війни на знищення з гарантом нації», - підкреслюють версії.com.
ЗВІТ ПИНЗЕНИКА. Нагадаємо також про легендарний звіт Пинзеника. Текст займає 24 сторінки. Документ, датований 6 січня, підписаний міністром фінансів Віктором Пинзеником. Це доповідна, підготовлена міністром на ім'я Юлії Тимошенко та своїх колег по уряду. Аналітика та графіки кажуть про єдине - Україна потрапила в кризу, якої не було з далекого 1994 року.
«В Україні ситуація - найгірша в світі», «третина промисловості України зникла!», «ми увійшли у надзвичайно серйозну та глибоку кризу», «-14% ВВП за листопад 2008 року - ось реальна база нашого відліку, нашого стану економіки», «всі життєво важливі системи України балансують на грані можливого», - це лише деякі цитати з документу.
На думку Пинзеника, загроза тотального краху всієї української економіки є дуже реальною. Але прем'єр Юлія Тимошенко повернула міністру його доповідну і заборонила поширювати її серед членів уряду. Після цього, за інформацією джерел, головний фінансист країни зустрічався з президентом, де попередив його про свої економічні прогнози.
Згодом, попередження Пинзеника вже стають реальністю. Бюджет дійсно недоотримає гроші, і взяти їх немає де. Можливо, причини, наведені у листі, є основною причиною конфліктів навколо Національного банку та газу.
ДОКУМЕНТ МОЖНА ПОДИВИТИСЯ ТУТ>>
ПИНЗЕНИК ДУЖЕ ДИВУЄТЬСЯ ПРОВОКАЦІЇ ЗІ ЗВІТОМ. В той же час перший віце-прем’єр Олександр Турчинов стверджує, що Пинзеник не має ніякого відношення до листа Прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.
«Він на лікарняному. І наскільки я знаю, він дуже здивований цією провокацією», - підкреслив віце-прем’єр. При цьому Олександр Турчинов наголосив, що Віктор Пинзеник вже публічно заперечував свою причетність до цього листа, і про це вже заявлено ЗМІ.
В КРИМУ ЗАПИСКУ ПИНЗЕНИКА ЦИТУЮТЬ ТА ВВАЖАЮТЬ РЕАЛЬНІСТЮ. Треба помітити, що голова Постійної комісії Верховної Ради Криму з економічної, бюджетно-фінансової і податкової політики Ігор Лукашев розцінює державний бюджет України на 2009 рік як катастрофічний. Таку думку Лукашев висловив на засіданні комісії 29 січня.
«Важкий дуже бюджет, на мій погляд, майже катастрофічний, в Україні», - вважає він. При цьому голова комісії зіслався на опублікований лист Міністра фінансів України Віктора Пинзеника Прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, в якому говорилося, що Україна знаходиться «на межі колапсу» через закладені в бюджеті країни «нереальні» макроекономічні показники.